Nasıl Uygulanır?

• Betona Perma Pro Acid Stain Uygulaması
Burada sunulan bilgiler birçok değişik endüstriyel kaynaktan elde edilmiştir ve yönlendirici niteliktedir. PERMAPRO Acid Stain uygulaması yaparken lütfen tedarikçinizin kullanma talimatını izleyiniz.

• Perma Pro Acid Stain'i nerede uygulayabilirim?
Perma Pro Acid Stain herhangi bir beton ya da polimer kaplamaya ve iç ve dış zeminlerin çoğunluğu, tezgahlar ve duvarlar dahil bazı çimento bazlı kendi kendini tesviye eden ürünlere uygulanabilir.

• Zeminin hazırlanması
Perma Pro Acid Stain uygulamasından önce bütün zeminlerin temizlenmesi ve hazırlanması gerekmektedir.

• Dış Zeminler
Beton en az 28 gün ıslah edilmelidir. Perma Pro Acid Stain'den önce kesinlikle asitle yıkama yapmayın! Islah edici materyaller, zamk, koruyucu, vernik, boya, yağ, kir, su izolasyonu malzemesi gibi yüzeye bulaşmış maddeler ve Perma Pro Acid Stain'in nüfuz etmesini engelleyecek her türlü madde kazınmalıdır. Dış mekanda yer alan bir zeminin temizlenmesinin çeşitli aşamaları bulunmaktadır. Yüzeyin her zaman yağdan arındırılması gerekir; TSP (Tri Sodyum Fosfat) iyi bir temizleyici ve yağdan arındırıcı olup deterjan olarak kolayca kullanılabilir. Yağdan arındırma işleminden sonra yüzeyi iyice durulayın ve su emilimini kontrol edin; bazı bölgelerde su damlacıkları fark ederseniz uygulamayı gerektiği kadar tekrarlayın. Yağdan arındırma işlemini tamamladığınızda mekanik gereçlerle basınçlı yıkama ve temizlik yapın. Zemin derinlemesine temizlenip yağdan arındırıldıktan sonra kurumaya bırakın ve daha sonra Perma Pro Acid Stain uygulamasına geçin.

• İç Zeminler
Beton en az 28 gün ıslah edilmelidir. Perma Pro Acid Stainndan önce kesinlikle asitle yıkama yapmayın. Islah edici materyaller, zamk, koruyucu, vernik, boya, yağ, kir, su izolasyonu malzemesi gibi yüzeye bulaşmış maddeler ve Perma Pro Acid Stain'in nüfuz etmesini engelleyecek her türlü madde kazınmalıdır. Yüzeyin yağdan arındırın ve su emilimini kontrol edin; bazı bölgelerde su damlacıklarının oluşması bir kirleticinin varlığına işaret eder ve su beton tarafından kolayca emilinceye dek bu uygulamanın tekrarlanması gerekir. Bir iç zemini durularken ve yıkarken etrafa taşmaması ve komşu yüzeyleri lekelememek için suyla çalışan bir elektrikli süpürge kullanın. Yağdan arındırma işlemini tamamladıktan sonra mümkünse püskürtme yoluyla perdahlama, zımparalama gibi mekanik yollarla ya da bir yüzey temizleyici ile zemini temizleyin. Toz ve kirden kurtulmak için bir kere daha durulama yapın, bütün duvarları ve korumak isteyebileceğiniz objeleri yapışkan bant ve kağıtla korumaya alın ve daha sonra Perma Pro Acid Stain uygulamasına geçin.

• Testere ile Kesme
Çentikler kazıyarak Perma Pro Acid Stain'e yeni bir boyut ekleyebilirsiniz; bu çizgiler renkler arasında doğal bariyerler oluşturacaktır ve böylece daha göz alıcı tasarımlar yaratabilirsiniz. Elmas dişleri olan 10 cm ya da 17 cm boyunda bir testere kullanın. Çizgilerinizi önceden tebeşirle belirleyin ve kesme işleminde ortalama 6 mm derinliğe ulaşırken köşeleri fazla kesmemeye ve çizgileri atlamamaya özen gösterin. Sadece bu amaçla kullanılan testereler üreten şirketler vardır ve bunları kullanarak düzgün çizgileri çok daha kısa bir sürede elde edebilirsiniz.

• Şablonlu Tasarımlar
Şablonlar ve kum püskürtme tekniği kullanarak özel tasarımlar elde edilebilir. Bu teknik biraz daha zordur ama mükemmel sonuçlar elde edilir. Lütfen doğru uygulama yöntemi ve gerekli eğitim için tedarikçinizle ilişkiye geçin.

• Uygulama
Perma Pro Acid Stain uygulaması için değişik boylarda fırçalara ve püskürtücülere ihtiyacınız olacaktır. Litrelik sprey şişeleri ve 1-2 galonluk pompalı püskürtücüler yeterli olacaktır; metal içermeyen bir malzeme kullanın. Kullanmadan önce kutuyu çalkalayın ve püskürtücüleri doldurun. Bütün alanı ıslattığınızdan emin olarak malzemeyi rastgele uygulayın ve akabinde hemen fırçaya geçerek gelişigüzel bir görünüm elde etmek için Perma Pro Acid Stain'i dairesel hareketlerle betona iyice yedirin; farklı alanlarda değişik düzeylerde köpüklenme olacaktır ve renk hemen görünmeyebilir. Bunun kimyasal bir reaksiyon olduğunu ve bazı renklerin diğerlerine oranla daha geç tepki verdiğini unutmayın. Bu işlemi tüm alana düzgün olarak uygulayın. Perma Pro Acid Stain'i kurumaya bırakın ve sonra aynı yöntemle ikinci katı uygulayın.

• Ilınlama ve Durulama
Perma Pro Acid Stain kuruduktan sonra yüzeyin ovalanması ve ılınlanması gerekmektedir. Orta sertlikte bir fırça kullanarak yüzeye su ve sodyum bikarbonat uygulayın; tüm yüzeyi nazikçe fırçalayın ve temiz su ile durulayın. Komşu alanları taşmalardan koruyun ve koruyucu vernik uygulamasından önce tamamen kurumaya bırakın.

• Vernikleme ve Cilalama
Zemin tamamen kuruduktan sonra iki kat sararmayan renksiz vernik uygulayın. İç ve dış mekanlarda kullanılan farklı vernik tipleri ve bunların uygulanma biçimleri için tedarikçinize danışın.

• AcidStain uygulamalarında kullanılan ekipmanlar

• Baskılı Beton uygulama ekipmanları

• English

• 

•